Wycieczki rowerowe dla Wszystkich

Bezpłatne, dla wszystkich chętnych niedzielne wycieczki rowerowe ruszają w Łodzi z ul. Nowomiejskiej spod Zegara Słonecznego w Parku Staromiejskim (tzw. Park Śledzia)  Zbiórka uczestników o godzinie 9.00

KALENDARZ WYCIECZEK zobacz >> ]

Spotkania klubowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością ŁKTK oraz planujących wstąpić do Klubu na nasze spotkania . Spotkania klubowe odbywają się w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK Łódź ul. Wigury 12A o godz. 17.00  [ zobacz >> ]

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych: wycieczki rowerowe po Łodzi i łódzkim regionie, wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i świecie, zloty i rajdy rowerowe ogólnopolskie i europejskie, itp. ...

[ zobacz >> ]

 

RELACJA - z wycieczki rowerowej wewnątrzklubowej "Przez Teofilów do Lasu Okręglik" - 16 kwietnia 2023

Jest to zaległa relacja z ostatniej trzeciej wycieczki wewnątrzklubowej, na której szkoliły się osoby , które uzyskały uprawnienia Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK tuż przed otwarciem sezonu niedzielnych wycieczek rowerowych z ŁKTK.
----------------------------------------------
W niedzielę 16.04.2023 o godz.9:00 spotkaliśmy się w parku Staromiejskim. Było nas 21 osób.
Ruszyliśmy w stronę Teofilowa ulicami: Nowomiejską, Drewnowską, Lutomierską, Limanowskiego, Aleksandrowską, Bielicową. Przejechaliśmy do kościoła Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Marii Klareta przez park Gen. W. Andersa, po prawej stronie zostawiając Lutnię (Bałucki Ośrodek Kultury). Następnym punktem wycieczki był kościół Matki Boskiej Bolesnej, w którego kruchcie znajduje się krzyż drewniany (XVII – XVIII w.). Zgromadzenie Męki Pańskiej popularnie zwane pasjonistami zostało założone w 1720 r. we Włoszech przez św. Pawła od krzyża. Pasjoniści w Polsce pojawili się w 1923 r.
Pojechaliśmy ul. Grabieniec i ul. Lnianą do parku S. Żeromskiego, następnie ....
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie 
 
 
.....przejechaliśmy ul. Rojną i ul. Wici przy kościele Miłosierdzia Bożego i zatrzymaliśmy się w parku Piastowskim. Po krótkim postoju pojechaliśmy ul. Plonową, przez Romanów i Rąbień, zahaczając o Aleksandrów Łódzki i dalej przez Zimną Wodę do lasu Okręglik, gdzie znajduje się Pomnik — symboliczne miejsce spoczynku ofiar zamordowanych przez hitlerowców w 1939-1945 w tym harcerzy w 1940 r.
Pod pomnikiem spotkaliśmy się z kolegą Jackiem S., który wspólnie z kolegą Wiesławem G. opowiedzieli o tym miejscu. Następnie udaliśmy się do Zgierza ulicą Chełmską przy lesie Chełmy, przez dzielnice Krzywię i kierowaliśmy się w stronę lasu Łagiewnickiego. Ścieżką leśną wzdłuż ulicy Łagiewnickiej dojechaliśmy do Arturówka. Tutaj zrobiliśmy postój, po odpoczynku pojechaliśmy do parku A. Mickiewicza, gdzie przewidziane było zakończenie wycieczki. Przejechaliśmy 45 km.
Dziękuję wszystkim za udział w wycieczce.
 
Koleżankom i kolegom z klubu chcę serdecznie podziękować za wsparcie i cenne uwagi, a w szczególności Krysi D. i Marzenie W.
Pozdrawiam — prowadząca wycieczkę i pisząca tę relację
Marzena S

www.lktk.pl