RELACJA - z niedzielnej wycieczki rowerowej "Do Żeromina" --- 21. czerwca 2026
W dniu 21 czerwca 2026 roku ( niedziela ) odbyła się wycieczka rowerowa do Żeromina.
O godzinie 9:00 z Parku Staromiejskiego wyruszyliśmy w kierunku drugiego miejsca zbiórki – Parku Sielanka. Po przywitaniu wszystkich uczestników wycieczki ruszyliśmy w stronę Rzgowa, a następnie przez Kalinko, gdzie przy stacji ZWiK zrobiliśmy krótką przerwę. Po odpoczynku kontynuowaliśmy trasę w kierunku Tuszyna, a następnie dotarliśmy do Żeromina.
Na miejscu zwiedziliśmy kilka ciekawych punktów:
1. „Rybakówkę” – obiekt restauracyjno-wypoczynkowy „Święty Spokój”, położony w pięknym otoczeniu stawów, 2.punkt widokowy nad stawem „Pod Palmami” przy molo 3. „Źródła Królewskie” – miejsce związane z rozlewnią wód Żeromińskich, gdzie produkowana jest woda alkaliczna „Święcicki”.
Droga powrotna prowadziła przez Tuszyn, rezerwat Molęda, Guzew oraz Starą Gadkę. Następnie dotarliśmy do Parku 1 Maja przy Stawach Stefańskiego, gdzie wycieczka została zakończona. W wycieczce uczestniczyło łacznie 15 osób - Sympatyków klubu i Klubowiczów. Przejechana długość trasy wyniosła 65 km.
Wycieczkę prowadził i zrelacjonował Zbigniew C.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
- Blog
- 39 odsłon
www.lktk.pl
































