Wycieczki rowerowe dla Wszystkich

Niedzielne wycieczki rowerowe dla wszystkich chętnych, ruszają w Łodzi z ul. Nowomiejskiej spod Zegara Słonecznego w Parku Staromiejskim (tzw. Park Śledzia)  Zbiórka uczestników o godzinie 9.00

KALENDARZ WYCIECZEK zobacz >> ]

Spotkania klubowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością ŁKTK oraz planujących wstąpić do Klubu na nasze spotkania . Spotkania klubowe odbywają się w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK Łódź ul. Wigury 12A o godz. 17.00  [ zobacz >> ]

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych: wycieczki rowerowe po Łodzi i łódzkim regionie, wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i świecie, zloty i rajdy rowerowe ogólnopolskie i europejskie, itp. ...

[ zobacz >> ]

 

RELACJA - z niedzielnej wycieczki rowerowej "Do Żeromina" --- 21. czerwca 2026

W dniu 21 czerwca 2026 roku ( niedziela ) odbyła się wycieczka rowerowa do Żeromina.
O godzinie 9:00 z Parku Staromiejskiego wyruszyliśmy w kierunku drugiego miejsca zbiórki – Parku Sielanka. Po przywitaniu wszystkich uczestników wycieczki ruszyliśmy w stronę Rzgowa, a następnie przez Kalinko, gdzie przy stacji ZWiK zrobiliśmy krótką przerwę. Po odpoczynku kontynuowaliśmy trasę w kierunku Tuszyna, a następnie dotarliśmy do Żeromina.
Na miejscu zwiedziliśmy kilka ciekawych punktów:
1. „Rybakówkę” – obiekt restauracyjno-wypoczynkowy „Święty Spokój”, położony w pięknym otoczeniu stawów, 2.punkt widokowy nad stawem „Pod Palmami” przy molo 3. „Źródła Królewskie” – miejsce związane z rozlewnią wód Żeromińskich, gdzie produkowana jest woda alkaliczna „Święcicki”.
 
Droga powrotna prowadziła przez Tuszyn, rezerwat Molęda, Guzew oraz Starą Gadkę. Następnie dotarliśmy do Parku 1 Maja przy Stawach Stefańskiego, gdzie wycieczka została zakończona. W wycieczce uczestniczyło łacznie 15 osób - Sympatyków klubu i Klubowiczów. Przejechana długość trasy wyniosła 65 km.
Wycieczkę prowadził i zrelacjonował  Zbigniew C.
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 
 

 

 

www.lktk.pl