Wycieczki rowerowe dla Wszystkich

Bezpłatne, dla wszystkich chętnych niedzielne wycieczki rowerowe ruszają w Łodzi z ul. Nowomiejskiej spod Zegara Słonecznego w Parku Staromiejskim (tzw. Park Śledzia)  Zbiórka uczestników o godzinie 9.00

KALENDARZ WYCIECZEK zobacz >> ]

Spotkania klubowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością ŁKTK oraz planujących wstąpić do Klubu na nasze spotkania . Spotkania klubowe odbywają się w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK Łódź ul. Wigury 12A o godz. 17.00  [ zobacz >> ]

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych: wycieczki rowerowe po Łodzi i łódzkim regionie, wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i świecie, zloty i rajdy rowerowe ogólnopolskie i europejskie, itp. ...

[ zobacz >> ]

 

RELACJA - z klubowego udziału w 69 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Mikołajkach - od 20 do 26 sierpnia 2023

W dniach 19.08 do 26.08.2023 uczestniczyliśmy w 69 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy. Bazą zlotu był camping Vagabunda w Mikołajkach.
Otwarcie zlotu nastąpiło na promenadzie spacerowej w Mikołajkach. Otwarcia zlotu dokonał przewodniczący KTKol. ZG PTTK Marek Koba.
Ze sceny zaśpiewał, akompaniując sobie na gitarze, Roman Tkaczyk.
W następnych dniach wyruszaliśmy na trasy rowerowe, które przygotował organizator. Oczywiście dokonywaliśmy korekt tych tras, ze względu na odległości km.
Zwiedziliśmy bardzo dużo. Między innymi Giżycko, zamki w Reszlu, Rynie, Bezwlawkach, leśniczówkę Pranie, cerkiew w Wojnowie, rezerwat dzikich zwierząt w miejscowości  Kadzidłowo i oczywiście 
Mikołajki. Uczestniczyliśmy w wycieczce autokarowej do ...
 
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
 
 
 
...Kętrzyna, zwiedziliśmy Wilczy Szaniec, bazylikę w Świętej Lipce. Spora grupa członków naszego klubu brała udział w spływie kajakowym rzeką Krutynia i poprzez jezioro Śniardwy. Pogoda nam dopisała, nawet komarów nie było. Uczestnicy zlotu w ramach wpisowego otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe oraz mapy z zaznaczonymi trasami rajdowymi.
Minusem tej imprezy (i nie tylko tej, ale również zlotów przodownickich ) był całkowity brak integracji wśród turystów kolarzy, brak ogniska gdzie wspólnie wszyscy mogliby się spotkać, pośpiewać . Poszczególne kluby same organizowały sobie integrację wewnątrz klubową.
integracje we własnym gronie. Na zakończenie zlotu otrzymaliśmy pamiątkowy medal za zajęcie II miejsca pod względem ilości uczestników z klubów z Polski. 
Zdjęcia udostępnili uczestnicy zlotu. Tekst Bogdan Krupiński

 

 

 

 

 

 

www.lktk.pl