RELACJA - klubowa wycieczka rowerowa "Do Złakowa Kościelnego"-20.czerwca 2026
Organizacja i prowadzenie niedzielnych wycieczek rowerowych to niejedyna aktywność naszego klubu. W sobotę, 20 czerwca, przeprowadziliśmy klubową wycieczkę do Złakowa Kościelnego. Naszą podróż rozpoczęliśmy od przejazdu pociągiem ŁKA do Łowicza, skąd dalej ruszyliśmy rowerami i po przejechaniu około 15 km dotarliśmy do celu. Na miejsce zajechaliśmy o godzinie 10:30, a tam czekał już na nas ksiądz proboszcz, który opowiedział nam o fascynującej historii tutejszej świątyni. Kościół został wybudowany w 1891 roku w stylu gotyku nadwiślańskiego. Na szczególną uwagę zasługuje jego niezwykłe wnętrze, a zwłaszcza barwne polichromie w stylu młodopolskim, wykonane przez uczniów Jana Matejki, które przedstawiają mieszkańców wsi w tradycyjnych strojach. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi z Parafii Złaków za możliwość zwiedzenia kościoła. W drogę powrotną do Łodzi ruszyliśmy już w całości na rowerach. Jechaliśmy przez Łaźniki, Rząśno, Bąków oraz Sobotę, a w Stadninie Koni Walewice zrobiliśmy sobie dłuższą, zasłużoną przerwę. Następnie trasa wiodła przez Bielawy, Koźle, Osse, Swędów, Glinnik i Łagiewniki. Rajd zakończyliśmy uroczyście przy Klasztorze OO. Franciszkanów. W wyprawie wzięło udział sześciu klubowiczów, a nasz łączny dystans wyniósł około 90 km. Jeśli zaciekawił Cię ten temat, zachęcam do lektury ciekawego materiału o Złakowie Kościelnym, do którego podaję link
>>> [ARTYKUŁ o ZŁAKOWIE]
Prowadzenie, relacja oraz foto: Krystyna D.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
- Blog
- 56 odsłon
www.lktk.pl































