Wycieczki rowerowe dla Wszystkich

Bezpłatne, dla wszystkich chętnych niedzielne wycieczki rowerowe ruszają w Łodzi z ul. Nowomiejskiej spod Zegara Słonecznego w Parku Staromiejskim (tzw. Park Śledzia)  Zbiórka uczestników o godzinie 9.00

KALENDARZ WYCIECZEK zobacz >> ]

Zebrania klubowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością ŁKTK oraz planujących wstąpić do Klubu na nasze zebrania . Zebrania klubowe odbywają się w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK Łódź ul. Wigury 12A o godz. 17.00  [ zobacz >> ]

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych: wycieczki rowerowe po Łodzi i łódzkim regionie, wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i świecie, zloty i rajdy rowerowe ogólnopolskie i europejskie, itp. ...

[ zobacz >> ]

 

Wycieczka niedzielna 10.07.2016 - relacja

Tematem niedzielnej 10 lipca 2016 r. wycieczki ŁKTK były dwory, pałacyki, wille w okolicach Łodzi w kierunku płn.-zach. Jeszcze w granicach miasta na Al. Włókniarzy wypatrzyliśmy "bajkowy" pałacyk, obecnie jest tam ekskluzywna restauracja. W dalszej części wycieczki w nieodległym Aleksandrowie Ł. najmłodsza uczestniczka /nie zapamiętałem imienia, przepraszam/ zapaliła w imieniu naszego klubu znicz na grobie znakomitego piłkarza Widzewa, Włodzimierza Smolarka. Odszedł tak wcześnie. [ dalej >> ]

Trasa wycieczki plik .gpx Tomek

W Nakielnicy zatrzymaliśmy się przed zamkniętą bramą podupadłego nieco dworu z początku drugiej połowy XIX w. Kolejnym miejscem, gdzie znajduje się podobny dwór z 1844 r. to Zgniłe Błoto. Tu obiekt jest w lepszym stanie technicznym, zamieszkany. Około godzinny relaks zorganizowaliśmy w pobliskim ośrodku rekreacyjnym nad stawami w Słowaku. Stąd droga powrotna i w Woli Grzymkowej nie mogliśmy pominąć okazałego kiedyś dworzyska, dziś w stanie ruiny straszydła.


 

Ale już w Rąbieniu zlokalizowaliśmy kilka ukrytych wśród wysokich drzew pałacyków-willi zapewne sprzed kilkudziesięciu lat. W tej cichej, zalesionej miejscowości blisko Łodzi daje się zauważyć intensywny rozwój zabudowy jednorodzinnej, jest wiele ofert sprzedaży nowych domów. W zwyczajowym już konkursie na pytanie z geografii prawidłowo dwukrotnie odpowiedziała Marta Kwiatkowska, brawo! Pod Grunwaldem utrwaliliśmy wycieczkę wspólną foto.

Natomiast znacznie więcej zdjęć z niedzieli można zobaczyć na fb autorstwa naszego klubowego kolegi- Tomka [ zobacz >> ]

Dodam, że 28 osobowa grupa była zdyscyplinowana, przejawiała wiele wesołości,

za co dziękuje prowadzący i opisujący tę wycieczkę Alek Rzadkiewicz.

Przejechany dystans, to 55km. foto: Alek