Wycieczki rowerowe dla Wszystkich

Bezpłatne, dla wszystkich chętnych niedzielne wycieczki rowerowe ruszają w Łodzi z ul. Nowomiejskiej spod Zegara Słonecznego w Parku Staromiejskim (tzw. Park Śledzia)  Zbiórka uczestników o godzinie 9.00

KALENDARZ WYCIECZEK zobacz >> ]

Spotkania klubowe

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością ŁKTK oraz planujących wstąpić do Klubu na nasze spotkania . Spotkania klubowe odbywają się w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK Łódź ul. Wigury 12A o godz. 17.00  [ zobacz >> ]

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych: wycieczki rowerowe po Łodzi i łódzkim regionie, wycieczki rowerowe po Polsce, Europie i świecie, zloty i rajdy rowerowe ogólnopolskie i europejskie, itp. ...

[ zobacz >> ]

 

Relacje

RELACJA - z 67. Rowerowego Rajdu Urodzinowego ŁKTK PTTK - od 22 do 24 września 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

Już wkrótce pełna relacja .

Tymczasem wszystkich Uczestników Rajdu prosimy o nadsyłanie  swoich zdjęć na klubową skrzynkę e-mail  klub[at]lktk.pl

Wszystkie nadesłane zdjęcia opublikujemy w fotoalbumie w tej relacji.

 

Dziękujemy że byliście z nami i zapraszamy na kolejne Urodziny Klubu za rok !

 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Przejedziemy nowym tunelem w Gałkowie" - 17.września 2023

Po wyruszeniu w drogę pierwszym obiektem naszego zwiedzania był mural na ścianie hotelu INESS. Jego trójwymiarowa forma sprawia, że pod odpowiednim kątem wydaje się jakbyśmy zaglądali do wnętrza budynku.
Ten niezwykły mural jest hołdem złożonym historii miasta Łodzi z okazji jego 600 -lecia. Autorem koncepcji muralu nawiązującego do dawnych pałacowych wnętrz budynków Łodzi jest łódzki fotograf Paweł Augustyniak.
Następnie zwiedziliśmy tereny po byłych zakładach Leona Allarta - obecnie osiedle mieszkaniowe Park Polesie. Wśród pozostałych budynków znajduje się stylowa wieża ciśnień z czerwonej cegły, maszynownia i hala szedowa. Obejrzeliśmy willę Leona Allarta należała ona do ....
 
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
 

RELACJA - z udziału klubu w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Poddębicach - 10.września 2023

Miło było gościć na Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Poddębicach w piękną słoneczną niedzielę 10 września 2023 r. zorganizowanym przez Poddębicki Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej: ROWEROWE EPD oraz Burmistrza Gminy Poddębice p. Piotra Sęczkowskiego. Wybraliśmy się tam w dwie osoby, tj. Mirka Ch. i Sylwek W. Już na miejscu dołączyła do nas Kasia P. Między 09:00 a 10:00 odbyła się rejestracja uczestników przed Urzędem Gminy w Poddębicach a następnie wyjazd na trasę w grupach, ponieważ zapisało się ok. 140 osób. Optymizmem napawa fakt, że było wiele dzieci i młodzieży. Cały czas  towarzyszyła nam Ochotnicza Straż Pożarna dbając o nasze bezpieczeństwo. Podczas jazdy były 4 przerwy na odpoczynek, napoje i poczęstunek. My zacieśniliśmy więzi ze znajomymi z Poddębickiego Klubu Rowerowego, którzy wcześniej uczestniczyli w naszym rajdzie zorganizowanym na 600-lecie Łodzi oraz w niedzielnych wycieczkach: Agnieszką i Robertem. Jechaliśmy przez Byczynę, Feliksów, Górę Bałdrzychowską, Rudę Jeżewską, Jeżów, Małyń, Jeziorko, Mianów, Kałów, Ciężków, Mrowiczną do mety w Sworawie. Tam podjęto nas....
 
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
 

RELACJA - z udziału klubu w XX Rajdzie Szlakiem Bojowym 10 PP Łowicz–Kompina - 9.września 2023

My, członkowie ŁKTK bardzo lubimy uczestniczyć w patriotycznych imprezach organizowanych przez Łowicki Oddział PTTK – Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha”. Tym razem w sobotę 9 września 2023 r.  w 7 osób (Ania, Dorotka, Mirka, Bogdan, Jacek, Sylwek, Tomek) wzięliśmy udział w XX Rajdzie Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty Łowicz-Kompina zorganizowanym w 84. Rocznicę Bitwy nad Bzurą. W celu dotarcia z Łowicza do Kompiny wybraliśmy dłuższą trasę rowerową liczącą ponad 45 km., pod komendą p. Małgorzaty Sikory. Na początku w Łowiczu odwiedziliśmy....
 
 
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
 
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Alpaki na bis - teraz w Tereninie" - 10.września 2023

Do "Alpakowej polany" w Tereninie dotarlśmy jadąc przez Gadkę Nową, Czyżeminek, Pabianice. W zagrodzie alpak mogliśmy zapoznać się z tymi sympatycznymi południowo-amerykańskimi zwierzętami, które w Polsce hodowane są od 2004 r. Uczestnicy wycieczki, którzy nie weszli do ich zagrody, mogli odpocząć na terenie gospodarstwa, lub udać się na krótką wycieczkę rowerową, którą poprowadził Mariusz K. Droga powrotna prowadziła przez Mogilno Małe, Dobroń, Kudrowice, Konin, Górka Pabianicka, Gorzew, Łaskowice i Las Lublinek, gdzie przy stawach Bielice zakończyliśmy wycieczkę. Dziękuję koleżankom i kolegom z klubu za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wycieczki. 
Prowadzenie wycieczki i relacja : Krystyna D.
Foto : Mariusz K. , Krystyna D. i sympatyk klubu p. Dariusz K.
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 

RELACJA - z inauguracyjnej prezentacji nowego łódzkiego muralu na ścianie INESSHOTEL - 06.września 2023

 

W dniu 06.09.2023 dwóch reprezentantów Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy PTTK w osobach: Prezesa kol. Mariusza i Honorowego Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK kol. Jacka wzięło udział w uroczystej inauguracyjnej prezentacji nowego łódzkiego muralu stworzonego na południowej szczytowej ścianie budynku INESSHOTEL.

Był to rekonesans przed dniem 17 września br, kiedy to zaplanowaliśmy  zaprosić naszych Sympatyków i Klubowiczów do obejrzenia tego muralu jako jednego z punktów naszej niedzielnej wycieczki rowerowej (szczegóły podamy wkrótce). W  inauguracyjnej prezentacji muralu udział wzięli: zarząd Inesshotel, twórca koncepcji muralu łódzki fotograf Paweł Augustyniak a także senator Ryszard Bonisławski Prezes Towarzysttwa Przyjaciół Łodzi, który opowiedział kilka słów o historii miejsca, w którym znajduje się hotel a także o sąsiadujacych z hotelem terenach pofabrycznych, które kiedyś były własnością francuskiego fabrykanta Leona Allarta. Te miejsca również odwiedzimy 17.09.

Prezentację zakończył bankiet  i możliwość zwiedzenia nowych wnętrz hotelowych ozdobionych fototapetami nawiazujacymi do historii naszego miasta .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z FOLDERU PROMUJĄCEGO MURAL :

" Nowy mural znajduje się na ścianie naszszego Hotelu INESS a jego trójwymiarowa forma sprawia, że pod odpowiednim kątem wydaje się jakbyśmy zaglądali do wnętrza budynku. Ten niezwykły mural jest hołdem złożonym historii miasta z okazji obchodów jego 600-lecia. Koncepcja tego dzieła to podróż w czasie do dynamicznego rozwoju Łodzi na przełomie XIX i XX wieku, kiedy miasto było centrum przemysłu włókienniczego. Mural przedstawia wnętrze hotelu, a w nim lobby z gośćmi, w tym znani fabrykanci i przemysłowcy tamtych czasów. Całość odzwierciedla piękno i bogactwo pałaców, willi oraz kamienic Łodzi sprzed lat."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Nad tamę Zalewu Barycz" - 3.września 2023

W pierwszą niedzielę września  połączone grupy rowerzystów w łącznej liczbie 43 uczestników - pierwsza startująca z Parku "Śledzia" a druga z Parku "Sielanka", wyruszyły na rowerową wycieczkę nad tamę na rzece Grabia koło wsi Barycz. Ulicą Zastawną omijając Stawy Stefańskiego wjechaliśmy do Nowej Gadki  aby ulicą  Ireny Kosmowskiej w Ksawerowie dojechać do Lasu Miasta Pabianice, gdzie korzystając z czerwonego szlaku pieszego dojechaliśmy do Rydzyn. Pierwszy dłuższy odpoczynek miał miejsce w Lesie Rydzyńskim przy zadaszonych ławostołach. Po odpoczynku ruszyliśmy przez Pawlikowice i Różę a dalej wykorzystując drogę serwisową wzdłuż drogi ekspresowej S8 w kierunku tamy na Grabi , ostatni odcinek drogi był trudny technicznie bowiem na drodze potworzyły się rozlewiska na całej jej szerokości. Niektórzy pokonywali te sadzawki w bród a niektórzy schodząc  i prowadząc rower. Dotarłszy do celu podrózy przedstawiłem historię rzeki Grabi będącej prawym dopływem Widawki a ta z koleji prawym dopływem Warty . Obejrzeliśmy  w sąsiedztwie tamy zgliszcza młyna wodnego z lat 20  XX wieku, który spłonał w maju 2018 prawdopodobnie podpalony przez wandali. Po półgodzinnym  odpoczynku wróciliśmy do Łodzi przez : Mogilno Duże, Las Karolewski, Terenin, Jadwinin, Sereczyn . Łącznie przejechaliśmy 75 km . Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy sobie wspólną fotkę przy napisie " I love Łódź " nad brzegiem Stawu Stefańskiego.

Prowadzenie wycieczki i relacja : Mariusz K.

Foto : Krystyna D. oraz sympatyk klubu Pan Dariusz K.

 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

RELACJA - z klubowego udziału w 69 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Mikołajkach - od 20 do 26 sierpnia 2023

W dniach 19.08 do 26.08.2023 uczestniczyliśmy w 69 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy. Bazą zlotu był camping Vagabunda w Mikołajkach.
Otwarcie zlotu nastąpiło na promenadzie spacerowej w Mikołajkach. Otwarcia zlotu dokonał przewodniczący KTKol. ZG PTTK Marek Koba.
Ze sceny zaśpiewał, akompaniując sobie na gitarze, Roman Tkaczyk.
W następnych dniach wyruszaliśmy na trasy rowerowe, które przygotował organizator. Oczywiście dokonywaliśmy korekt tych tras, ze względu na odległości km.
Zwiedziliśmy bardzo dużo. Między innymi Giżycko, zamki w Reszlu, Rynie, Bezwlawkach, leśniczówkę Pranie, cerkiew w Wojnowie, rezerwat dzikich zwierząt w miejscowości  Kadzidłowo i oczywiście 
Mikołajki. Uczestniczyliśmy w wycieczce autokarowej do ...
 
 
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Do Brzezin (miasta krawców) i po okolicach" - 20.sierpnia 2023

20 sierpnia grupa ponad 30 osób wybrała się na wycieczkę do Brzezin. Po odprawie i podziale na grupy podjechaliśmy pod drugi punkt zbiórki gdzie czekało kilka osób. W tak powiększonych składach dwie kolumny opuściły miasto ulicą Lawinową i Malowniczą. W Lesie Wiączyńskim przy leśniczówce zrobiliśmy sobie odpoczynek. Następnie udaliśmy się przez Helenów do Brzezin. Tutaj spędziliśmy kilka godzin, poświęcając je na zwiedzaniu Muzeum Regionalnego jak i samego miasta z panią przewodnik i panem dyrektorem placówki. Po powrocie na teren muzeum i posileniu się udaliśmy się w drogę powrotną. Wracaliśmy terenami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przez Polik, Moskwę, Byszewy, Grabinę, Bukowiec, Dąbrowę. Po drodze mieliśmy kilka postoi ze względu na awarie i inne przypadki losu. Wycieczka zakończyła się po 50 km na ulicy Zjazdowej przy ulicy Beskidzkiej.
Prowadzenie i relacja  : Michał Sz.
 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

RELACJA - z klubowego udziału w IX Ogólnopolskim Rajdzie "Śrem i okolice z siodełka roweru" od 4 do 6 sierpnia 2023

Korzystając z zaproszenia Klubu Turystyki Rowerowej „Warcianie” i Koła PTTK Odlewni Żeliwa Śrem
od 4 do 6 sierpnia 2023 r. wzięliśmy udział (Mirosława Ch. i Jacek S.) w organizowanym przez w/w
organizacje IX Ogólnopolskim Rajdzie „Śrem i okolice z siodełka roweru”.
W celu dotarcia do Bazy Rajdu mieszczącej się w Ośrodku Szkolenia Sportowego Brzednia – w gminie Dolsk, powiecie śremskim pociągiem dojechaliśmy do stacji kolejowej Chocicza, skąd już „na kole”
kierowaliśmy się do celu. Zaczęliśmy od zwiedzenia Chociczy – pamiątkowych tablic oraz dworu z przełomu
XIX i XX w., wzniesionego dla niemieckiej rodziny von Johanne’ów, obecnie będącego własnością prywatną.
Przejeżdżając przez Błażejewo zwiedziliśmy drewniany kościół pw. Św. Jakuba Apostoła. Miejscowy
proboszcz opowiedział nam jego historię a szczególnie ....
 
 
 
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 
 

RELACJA- z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej -"Do Królewskich Źródeł drogami nie całkiem królewskimi" - 6.sierpnia 2023

Deszczowa progoza pogody nie zniechęciła 6.08.2023 naszych Sympatyków ani Klubowiczów aby w łącznej liczbie 18 uczestników wyruszyć najpierw z Parku „Śledzia” a pózniej z Parku „Sielanka” na  wycieczką rowerową aby spróbować wody z Królewskich Żródeł w Żerominie . Od parku "Sielanka" dojechaliśmy pod ślimak estakady Trasy Górna  aby pod  nim wjechać na ulicę Faszynową i nią dojechać do Starowej Góry. Ze Starowej Góry ulicami Szklaną i Gerberową dojechalismy do szutrowej ulicy Górna , która prowadzi na obrzeża Rzgowa omijając jego centrum. Na rogatkach Rzgowa skierowaliśmy się w stronę rezydencji „Bajkał” aby tuż przed nią wjechac na betonowe płyty Jomb prowadzące w kierunku  Stacji Uzdatniania Wody w Kalinku . Tam zrobiliśmy....
 
 
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - " Na Jubileusz 600-lecia Łodzi " - 30.lipca 2023

Niedzielny Rajd w dn. 30.07.2023r. nawiązywał do obchodów 600-lecia uzyskania praw miejskich Łodzi. Przybyło na niego ponad 40 osób. Spotkaliśmy się w Parku Staromiejskim przy Zegarze Słonecznym, ozdobionym przez nas tego dnia flagami Łodzi i naszego Klubu. Prezes - kol. Mariusz K. w kilku słowach zapoznał zebranych z programem wycieczki. Kol. Bogdan K. w „600 sekund przedstawił historię 600 lat Łodzi”. Po pamiątkowej fotografii kol. Marek K. wyjechał z turystami-cyklistami na trasę wiodącą do Dyrekcji Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich mieszczącej się przy ul. Wycieczkowej 86. Tam czekał na nas przedstawiciel Parku, pan Adam Świć, który pomógł nam zapoznać uczestników z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi PKWŁ. Po krótkim ciekawym wstępie, wyruszyliśmy na drogi i ścieżki wiodące przez lasy, pola, piaski i kałuże. Pan Adam opowiadał o roślinności, drzewach, zwierzętach a także o ciekawych obiektach Parku.
Obejrzeliśmy także schron z czasów II wojny światowej. W Byszewach, przy dworze należącym przed wojną do rodziny Plichtów, gdzie przez wiele lat gościł Jarosław Iwaszkiewicz i w parku należącym do dworu odpoczęliśmy pod 250-letnim dębem. Po odpoczynku przed dworkiem odbyła się sesja zdjęciowa. Na trasie spotkały nas atrakcje w postaci stromych leśnych podjazdów i zjazdów. Bardzo ciekawie wyglądał przełom rzeczki Młynówki.
Mieliśmy okazję przeprawić się przez przepust dla zwierząt pod trasą szybkiego ruchu. Zmęczeni taką jazdą odwiedziliśmy jeszcze najstarsze zabytki miasta Łodzi czyli Klasztor i Kapliczki w Lesie Łagiewnickim a następnie wróciliśmy do Dyrekcji PKWŁ. Tam rozpaliliśmy grilla a oczekując na kiełbaski, przeprowadziliśmy i rozstrzygnęliśmy konkurs wiedzy o historii Łodzi i naszego Klubu.
Spotkał nas tam gwałtowny deszcz a po jego szybkim ustaniu zakończyliśmy naszą imprezę uświetniającą 600-letni Jubileusz naszego Miasta.
Relacja i prowadzenie wycieczki : Marek K.
Foto : Mirosława Ch.
 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 
Na wycieczce rowerowej 30.07.2023  po raz czwarty w tym roku odwiedziła nas ekipa TVP 3 z Łódzkich Wiadomości Dnia ,
oto ich filmowa relacja  ( od 2 min 07 sek. )
 
 
 
 
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Śladami osadników francuskich"" - 23.lipca 2023

W niedzielę 23.07.2023 o godz. 9:00 wyruszyliśmy z Parku Staromiejskiego w kierunku Wymysłowa Francuskiego zabierając chętnych z drugiego punktu zbiórki(róg ulic Siewnej i Krakowskiej).Przejechaliśmy przez Park Zdrowie, ulicą Maratońską po za granice Łodzi, przez Gorzew na Górkę Pabianicką gdzie zrobiliśmy postój na punkcie widokowym, aby podziwiać panoramę Łodzi i Pabianic. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę przez Konin, Żytowice, Wysieradz.Zatrzymaliśmy się w lesie na posiłek i odpoczynek.
Po krótkiej przerwie dotarliśmy do Wymysłowa Francuskiego, zatrzymując się na chwilę na cmentarzu w lesie, dowiedzieliśmy się dlaczego Wymysłów jest francuski
(a wszystko to za sprawą markiza Stanisława Jana de Boufflers z XVIII w, który uciekając przed następstwami rewolucji francuskiej schronił się w Prusach. Otrzymał od króla folwark Wymysłów tytułem wieczystej dzierżawy, wraz z nim mieszkało tu kilka francuskich rodzin …) Po francuzach została tylko nazwa. Następnie jechaliśmy przez Szynkielew, Łaskowice przez Las Lublinek dojechaliśmy do Portu Lotniczego Łódź Lublinek im. W. Reymonta . Na tarasie widokowym zakończyliśmy wycieczkę .
Dystans : 50 km. Ilość uczestników około 40 osób. Prowadzenie wycieczki, relacja i foto : Marzena S.
 
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Do Eko Gospodarstwa po produkty z zagrody..." -16.lipca 2023

W ten upalny dzień na zbiórkę stawiło się, aż 37 osób chętnych na jazdę rowerem po produkty z koziej zagrody. 
Dzielnych rowerzystek i rowerzystów nie odstraszyła upalna pogoda. Dlatego na początek wycieczki schowaliśmy się w cieniu drzew Lasu Łagiewnickiego,  następnie wzdłuż ulicy Okólnej udaliśmy się do gospodarstwa. Tutaj Gospodyni - Pani Jadzia przyjęła nas pysznym chłodnym truskawkowym kompotem, który przygotowała w wielkim garze, tak więc mogliśmy pić do woli. Następnie razem z mężem Panem Mariuszem częstowali nas produktami z zagrody - czyli kozimi pysznymi serami jakie tutaj się przygotowuje. Wybór był naprawdę duży, każdy z nas mógł próbować kilka rodzajów serów w różnych smakach. Następnie Pan Mariusz zabrał nas na kozi wybieg. Tutaj było najfajniejsze - mizianie, głaskanie, przytulanie! Kozy to bardzo przyjazne zwierzęta. W między czasie Pan Mariusz opowiadał nam kozie historie i o samym gospodarstwie. Aż tu nagle pojawiają się aktorzy drugiego planu - małe kociaki, które raźnie dokazują między sobą. One także skradły nasze serca. Na koniec wizyty udaliśmy się na grilla (na ognisko było za gorąco) gdzie zjedliśmy kiełbaski i ustawiliśmy się w kolejce na zakupy przysmaków do domu. W tym miejscu pragniemy podziękować jeszcze raz Gospodarzom z [ Produkty z zagrody ] za wspaniałą i smaczną gościnę. Obiecujemy będziemy do Was zaglądać.
Posileni ruszamy w dalszą część wycieczki. Jedziemy przez miejscowości Wódka, Dąbrówka, Niecki, Dobieszków, Michałówek, Dobra. Wspinamy się na Górę Ślimaka 220 m npm, gdzie robimy sobie wspólne zdjęcie a następnie przez Las Łagiewnicki dojeżdżamy do Arturówka, gdzie kończymy wycieczkę.
Prowadzenie wycieczki i relacja : Rafał G. [ CYKLOTURYSTA ]
Foto : Rafał G. , Mariusz K. , Agnieszka T.
 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

Zobacz relację filmową z wycieczki  [ ZOBACZ FILM ]

 
 

RELACJA - z klubowego rajdu kolarskiego do Tarnowskich Gór - od 12 do 15 lipca 2023

RELACJA - z czterodniowej rowerowej wycieczki do Tarnowskich Gór do Zabytkowej Kopalni Srebra - od 12 do 15 lipca 2023
 
 
 

RELACJA - z klubowego rajdu kolarskiego po Ziemi Radomskiej - od 10 do 16 lipca 2023

W dniach 10-16 lipca 2023 r. w cztery osoby wyruszyliśmy na rajd kolarski po ziemi radomskiej
Start odbył się w Skarżysku-Kamiennej dokąd przyjechaliśmy pociągiem.
W naszej rowerowej podróży przejechaliśmy 497 km. odwiedzając cztery województwa tj.
świętokrzyskie,lubelskie,mazowieckie i łódzkie.
Zwiedziliśmy wiele miejsc szczycących się atrakcyjnymi zabytkami.
Poniżej przedstawiam je w porządku chronologicznym:
Skarżysko-Kamienna :
- Bazylika mniejsza sanktuarium M.B.Ostrobramskiej
- Muzeum Orła Białego
Rędocin : Zakłady rzemieślnicze - garncarstwo ....
 
 
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 

RELACJA - z klubowego rajdu kolarskiego po Pojezierzu Myśliborskim i okolicach - od 01 do 15 lipca 2023

W terminie od 1.07 do 15 .07 w składzie Michał, Rysiek, Konrad wyruszyliśmy na wyprawę po Pojezierzu Myśliborskim i jego okolicach.  W sobotę rano dojechaliśmy pociągiem  z Łodzi do Gorzowa Wielkopolskiego z przesiadką w Poznaniu. Oczywiście nie obyło się bez problemów z PKP. Mimo że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, trzeba być przygotowanym na niespodzianki. Bilet niczego nie gwarantuje, ale się udało.  
 Po dotarciu do celu zaczynamy zwiedzanie miasta: Muzeum Lubuskie w Zespole Willowo Ogrodowym oraz Filie Muzeum w Białym Spichrzu w którym przez 200 lat przechowywano zboże. A wieczorem na bazę do hostelu. 
W niedzielę rano pojechaliśmy na Santok w celu zwiedzenia Linii Wału Pomorskiego oraz ....
 
 
 
 
 
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - "Poznaj fascynujący świat pszczół" - 9.lipca 2023

Do "Pasieki Kwiatowej" znajdującej się przy ulicy Dolnej 5A w Bukowcu [ ZOBACZ WIĘCEJ ], dotarliśmy przez Starową Górę, Wiskitno i Wiśniową Górę, zatrzymując się na krótkie postoje w lesie. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naturze. Pan Remigiusz Kowalski, właściciel pasieki, w ciekawej prelekcji przybliżył nam świat pszczół. Opowiadał nie tylko, jak pozyskiwany jest miód, ale też o tym, jaki wpływ na życie rodzin pszczelich mają zmiany klimatyczne, których wszyscy doświadczamy. Serdeczne przyjęcie, degustacja miodów i orzeźwiająca lemoniada — uprzyjemniły nam wycieczkę w ten upalny dzień. Prezentacją win morawskich przeprowadzoną przez Pana Rafała z firmy Winoteka [ CZYTAJ WIĘCEJ ], zakończyliśmy wizytę w tym miejscu — przyjaznym zarówno dla pszczół jak i rowerzystów.
Droga powrotna to: Zielona Góra, Janówka, Eufeminów, Wiączyń. Wycieczkę zakończyliśmy w parku Baden-Powella. Przejechaliśmy 52 km. 
W imieniu zarządu klubu i członków ŁKTK  PTTK oraz sympatyków dziękujemy Panu Remigiuszowi i Jego rodzinie za tak miłe przyjęcie naszej licznej grupy.
Relację z tej wycieczki zrealizowała TVP 3, której dziękujemy za wsparcie po raz kolejny naszej społecznej działalności. 
Prowadzenie wycieczki i relacja Krystyna D.
Foto: Marzena S. ,Jacek S. , Mariusz K.
 

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

 
Na wycieczce rowerowej 9.07.2023  po raz trzeci w tym roku odwiedziła nas ekipa TVP 3 z Łódzkich Wiadomości Dnia ,
oto ich filmowa relacja  ( od 7 min 55 sek. )
 
 
 
 
 

RELACJA - z niedzielnej bezpłatnej wycieczki rowerowej - Lasem przez "Tuszyński Stonehenge" na Okrągłą Górę - 2.lipca 2023

Wycieczka co wynikało już z jej tytułu miała na celu odszukanie dwóch ciekawostek przyrodniczo-geologicznych na terenie lasów położonych na południe od Łodzi. Do rezerwatu Molenda dojechaliśmy okrążając centrum Rzgowa przez Starową Górę, Bronisin Dworski i Tadzin. Przejeżdzając drogę krajowa 714 dotarliśmy do Kalina, gdzie została przedstawiona historia wybudowanego tam w 1929 r.  niewielkiego kościoła ewangelickiego (z czerwonej cegły), gromadzącego ewangelików do 1945. Drugim śladem bytności społeczności ewangelickiej w tej miejscowosci był odszukany przez nas nieczyny, zaniedbany cmentarz. Następnie przez Kalinko Morgi wjechaliśmy na betonowe płyty tworzące drogę technologiczną do nieczynnych już dziś pól osadowych SUW Kalinko (Stacji Uzdatniania Wody), stanowiących w dawnych czasach zbiorniki osadów  wodociągowych powstających z powierzchniowo czerpanej... 

 

 

 

 

 

*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.

^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie

 

RELACJA - z klubowego wyjazdu na 38 ogólnopolski Rajd Bursztynowy Żychlin k.Konina - od 30 czerwca do 2 lipca 2023

 

W dniach 30 czerwca do 2 lipca braliśmy udział w 38 Ogólnopolskim Rajdzie Bursztynowym. Organizatorem rajdu był klub Ciclokonin z Konina. Bazą rajdu była miejscowość Żychlin 
-miejsce związane z postacią Fryderyka Chopina. Rajd rozpoczął dość nietypowo, bo wspaniałym koncertem muzyki Chopina odbywającego się w ramach festiwalu "Chopin en Vacances we
dworach i krajobrazach Polski" którego organizatorem jest  "Fundacja Ziemia Dobrzyńska".  W pierwszej części wystąpił Rio Veyama który rozpoczął grę na fortepianie w wieku 4 lat, a obecnie ma 15 lat.
W drugiej części wystąpił   Trung Viet  Nguyen urodzony  w 1996 urodzony w Polsce Wietnamczyk
Rajd rozpoczął się przywitaniem  przez... 
 
 
 
 
*** aby przejść do dalszej treści  relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce.
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
 
 

 

www.lktk.pl